http://achilandoor.com/images/Heatproof-and-Soundproof-Thermal-Break-Aluminum-Tilt-and-Turn-Windows-FT-W80-.jpg

درب و پنجره ترمال بریک

درب و پنجره دوجداره ترمال بریک از آخرین دستاوردهای صنعت آلومینیوم سازی دنیا محسوب می شود که در آن یک عایق باعث شده است تا ارتباط آلومینیومی از سطح بیرونی با درونی قطع گردد. قابلیت دیگر این محصول عایق بندی صددرصدی فضای درونی ساختمان است.

درب و پنجره ترمال بریک

امروزه بهترین روش خرید وفروش کالا از طریق جستجو و گشت و گذار اینترنتی می باشد، در حوزه پنجره دو جداره و پنجره ترمال بریک و استعلام قیمت پنجره های ایرانی و وارداتی با توجه به کاربرد و فضای موجود امکان بررسی آن از طریق اینترنت فراهم شده است و همکاران ما در آچیلان در تلاش خود را در زمینه انتخاب دقیق تر و راحت تر مشتری فراهم آورده اند.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

پنجره ها نقش مهمی در ساختمان ایفا میکنند و باعث ارتباط بیرون و درون ساختمان می شوند و تهویه و نور طبیعی فضا را فراهم می آورند همچنین پنجره ها در زیبایی ساختمان کمک می کنند و از این رو نقطه کانونی طراحی معماری محسوب می شوند.

درب و پنجره دوجداره ترمال بریک از آخرین دستاوردهای صنعت آلومینیوم سازی دنیا محسوب می شود که در آن یک عایق باعث شده است تا ارتباط آلومینیومی از سطح بیرونی با درونی قطع گردد. قابلیت دیگر این محصول عایق بندی صددرصدی فضای درونی ساختمان است. لازم به ذکر است که نرمال بریک در عین زیبایی و ظرافت تمامی قابلیت های پنجره های یو پی وی سی را نیز دارا می باشد.

لازم به ذکر است که پنجره های آلومینیومی معمولی در مقابل عناصر جوی مقاوم هستند ولی از آنجایی که آلومینیوم رسانای خوبی است باعث اتلاف انرژی می شود که برای حل این مسئله محصول جدیدی به نام پنجره آلومینیومی ترمال بریک عرضه شد که در این پنجره ها وجود لایه پلاستیکی بین دو فرم داخلی و خارجی در مقابل انتقال حرارت شکست به وجود می آورد.

کلمه ترمال بریک یعنی شکست حرارتی که در این سیستم به دلیل شکست حرارتی و ممانعت از انتقال حرارت این عنوان به آن اطلاق می شود. نکته ی قابل تامل در سیستم درب و پنجره ترمال بریک همسویی ضریب انبساط طولی پلی آمید با آلومینیوم در شرایط جوی متفاوت می باشد.

این تیغه ی پلی آمیدی مانع انتقال حرارت ازیک سطح به سطح دیگر می شود.به صورتی که هیچگونه انتقال حرارتی از طریق پروفیل آلومینیومی چارچوب یا لنگه انجام نمی شود و در نتیجه مانع از افت شدید حرارت و برودت دمای محیط داخل ساختمان شده ودر نهایت باعث صرفه جویی در مصرف سوخت و انرژی می گردد و همچنین باعث افزایش طول عمر دستگاه های مولد حرارت ( در فصل سرما) و برودت (درفصل گرما) می گردد.

از مزایای این تیغه پلی آمیدی بالابودن استحکام مقاومت در برابر فشار مواد شیمیلیی اشعه UV و طول عمر بالامی باشد.

ترمال بریک چیست؟

ترمال بریک ماده عایقی است که در سمت خارجی چارچوب قرار می گیرد. این مواد برای جلوگیری از جریان حرارتی که در مقاطع فلزی قاب ها اتاق می افتد ضرورت داشته و پوشش حرارتی ساختمان را تشکیل می دهند. ماده ترمال بریک که مانع از هدایت حرارت می شود برای جدا کردن دو متریال یا دو سازه که دارای هدایت حرارتی بالایی هستند مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس تعریف رسمی انجمن ملی رتبه بندی پنجره (NFRC)  ترمال بریک (گرمابند) ماده ای با هدایت حرارتی کم است که بین بخش هایی که هدایت حرارتی بالایی دارند، قرار می گیرد تا سبب کاهش انتقال حرارت شود. هدایت حرارتی این مواد باید کمتر از W/m.K  ۰٫۵ باشد.

مزایای استفاده از پنجره دوجداره ترمال بریک

 1. عایق رطوبتی و حرارتی
 2. عایق صوتی
 3. غیر قابل اشتغال
 4. سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت
 5. مقاوم در برابر آلودگی هوا و گرد و غبار
 6. مقاوم در برابر فشار باد در عین سبکی
 7. زیبایی فوق العاده ، تنوع رنگ زیاد
 8. ایمن در مقابل سرقت و زلزله
 9. مقاوم در مقابل تغییر رنگ و تابش آفتاب ، باران

پنل آلومینیومی ترمال بریک چگونه عمل می کند:

پنجره آلومینیومی ترمال بریک استفاده از انرژی را با کنترل روش های انتقال حرارت بهبود می بخشد. گرما یا انرژی حرارتی به سه روش در مصالح ساختمانی انتقال می یابند

 • رسانش ، فرایند ساده انتقال حرارت بین اجسامی است که در تماس با هم قرار دارند.
 • همرفت نیز فرایندی است که در آن انتقال انرژی حرارتی توسط گردش سیالات (گازها ، مایعات) اتفاق می افتد.
 • تابش نیز از انتقال انرژی حرارتی در فاصله و از طریق امواج فرکانس بالا مانند نور مرئی، نور ماوراء بنفش و یا مایکروویو اتفاق می افتد.

قاب های پنجره آلومینیومی ترمال بریک در برابر انتقال گرما و سرما از طریق رسانش عایق هستند. این عایق از طریق جدا کردن بخش فلزی بیرونی قاب از بخش داخلی توسط ماده ای که مقدار انتقال گرما و سرما در قاب پنجره را کاهش می دهد، ایجاد می شود.  ویژگی ترمال بریک در پنجره های آلومینیومی سبب استفاده بهتر انرژی در ساختمان می شود.

در واقع ایده پنجره آلومینیومی ترمال بریک مشابه واحدهای شیشه های دو جداره است؛ ایجاد یک سد حرارتی برای مقابله با اتلاف حرارت و انرژی که با استفاده از ماده ای با هدایت حرارتی پایین در سیستم اتفاق می افتد.

در پانل های شیشه ای عایق مانند شیشه های دو جداره این امر به وسیله گاز پرکننده و میله های جداکننده اتفاق می افتد. در حالیکه در ساختار پنجره آلومینیومی ترمال بریک این امر(ایجاد عایق حرارتی) به وسیله مواد ترمال بریک انجام می شود.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک برای افزایش و حفظ حرارت داخل فضا طراحی شده اند. در ماه های گرم تر این پنجره ها به طور موثری از ورود گرما به داخل جلوگیری می کنند و هزینه سرمایش شما را کاهش می دهند.

مقایسه پنجره های آلومینیومی ترمال بریک و پنجره یو پی وی سی

اگر شما به دنبال پنجره های مناسبی برای خانه یتان هستید، ممکن است بین پنجره یو پی وی سی و یا پنجره های آلومینیومی ترمال برک که به طور خاص طراحی شده اند، مردد باشید. در پنجره های نوع دوم (ترمال بریک) محافظت در برابر عوامل جوی و بهره وری انرژی بیشتر از پنجره های یو پی وی سی به چشم می خورد.

با این حال، پنجره های UPVC هنوز هم بسیار محبوب هستند و هر دو این پنجره ها میتوانند پایدار و مقرون به صرفه باشند. گاهی اوقات تصمیم گیری بین این دو تنها به مقایسه ویژگی های مختلفشان باز می گردد.

در مقاله پنجره های یو پی وی سی در مورد این نوع از پنجره ها گفته شد که در اینجا به آنها اشاره می کنیم:

قاب های پنجره یو پی وی سی محبوب تر و مرسومتر از آلومینیوم هستند و به صورت گسترده ای در دسترس قرار دارند. بسیاری از فروشندگان پنجره با تولیدکننده های پروفیل های یو پی وی سی در رابطه و مشارکت هستند، بنابرین شما قادرید قاب های پنجره هایتان را ارزان تر تهیه کنید.

اگرچه UPVC از لحاظ زیبایی شناسانه خوشایند نیست و ممکن است به کاهش آلودگی صوتی نیز کمک نکند.

جهت استعلام قیمت فروش ، تولید و نصب انواع پنجره های دوجداره و پنجره های ترمال بریک با دفتر فروش آچیلان در تماس بگیرید.

مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت را از آچیلان در بخواهید.