http://achilandoor.com/-/door/sliding03.jpg

درب اتوماتیک تلسکوپی

درب اتوماتیک کشوئی درب اتوماتیک شیشه‌ای کشویی جزو رایج‌ترین نوع درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای می‌باشد که به لحاظ عملکرد ساده و نصب و کاربری آسان در مکان‌های پرتردد مانند بانک ها و ساختمان های تجاری مورداستفاده قرار می‌گیرد و میتواند حجم بالایی از ترافیک رفت و آمد را به راحتی پشتیبانی کند و به ‌صورت کشویی باز و بسته می‌شوند.

درب اتوماتیک کشوئی

با توجه به عملکرد کشوئی و ساده آن. استفاده از این سیستم در اکثر امـاکـن یکی از معمول ترین دربهای اتوماتیک می باشد و به جهت مصرف زیاد این نوع دستگاه شرکت آچیلان دُر نسبت به تولیدو ارائه انواع متعددی از آن اقدام نموده و علاوه بر تولید انواع اروپایی و ژاپنی آن را به هموطنان گرامی عـرضـه می کند.

درب اتوماتیک کشویی

در حالت استاندارد درب‌های کشویی اتوماتیک دارای با این سیستم میتوان ورودی هایی تا عرض دو متر و ارتفاع 2.5متر بازشوی مفید ایجاد نمود. در این درب های اتوماتیک شیشه ای کشویی در بیشتر مواقع از شیشه های 10 میلیمتری سكوریت شده استفاده می گردد ولی در صورت نیاز امكان به كارگیری از شیشه های دوجداره تا 20 میلیمتر نیز وجود دارد. همچنین كاربران می توانند نسبت به نیاز خود درب را در وضعیت های اتوماتیك، دائم باز، دائم بسته، حالت زمستانی یا نیمه باز ،ورود ممنوع و یا خروج ممنوع تنظیم كنند.وهمچنین با نصب سیستم های كنترل تردد و یا ریموت كنترل و همچنین برنامه های زمانبندی در بعضی از اپراتورها كاربران را قادر به كنترل ورود ها و خروج ها می سازد. وجود سیستم سنسورهای ایمنی خطی بین درب ها و كنترلرهای هوشمند با قابلیت ضد برخورد امنیت عابرین را در برابر برخورد احتمالی با دربها تامین می كنند .

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی دارای خصوصیات و مزایای متعددی است که در زیر به تعدادی از آنها اشاره می کنیم :

نصب آسان و تنظیمات راحت تر نسبت به سایر درب های اتوماتیک
قابلیت تغییر دادن مدت زمان باز یا بسته ماندن درب
دارای باکس کنترل پیشرفته و صفحه نمایش برای نمایش خطاها
دارای قفل امنیتی برای کنترل پانل سیستم
دارای خلاص کن دستی با قابلیت استفاده از داخل و خارج دستگاه
دارای قابلیت قفل حفاظتی در شب
داشتن هنگرهای ضد سایش برای طولانی تر شدن عمر درب شیشه ای کشویی
سیستم هوشمند تشخیص موانع و افراد
دارای سیستم کاملا ماژولار و تنظیمات جامع
قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن درب
دارا بودن شارژر و باطری برای استفاده در زمان قطع برق تا 200 الی 300 مرتبه
دارای Encoder در موتور درب شیشه ای برای ایجاد امنیت بیشتر اشخاص در هنگام برخورد با درب
معمولا در بیشتر انواع نیازی به استابلایزر ندارند و در برابر نوسانات برق مقاوم هستند
مجهز بودن دستگاه به نوار لاستیکی بین کاور و اپراتور برای جلوگیری از لرزش و صدا
دارا بودن کاور دو طرفه
قابلیت اتصال به قفل الکتریکی دولنگه برای ایجاد امنیت بالاتر
دارای بودن سنسورهای مایکروویو برای شناسایی افراد و موانع با قابلیت تنظیم دقیق
دارای طراحی زیبا و دارای طرحهای مختلف و اشغال کمترین فضا جهت نصب دستگاه
قابلیت استفاده از این نوع درب شیشه ای در مکان های پرتردد مثل فرودگاه ها، مراکز تجاری و اداری، بانکها و بیمارستانها و ...
دارای قطعات با بهترین و مقاوم ترین مواد اولیه مطابق با بالاترین استانداردهای جهانی
مکانیزم کار درب شیشه ای کشویی چگونه است؟

یکی از مهمترین مواردی که در مورد درب اتوماتیک شیشه ای کشویی مطرح است مکانیزم حرکت درب شیشه ای کشویی می باشد.این مکانیزم بر اساس استفاده از موتور و تسمه در به حرکت درآوردن لته های درب ها بنا شده است. در این مکانیزم در واقع تسمه بصورت رفت و برگشتی کار می کند و در واقع تسمه دور تا دور پولی موتور و هرزگرد انتهایی قرار گرفته است و در این حالت با چرخش پولی یا فلکه موتور این تسمه نیز به چرخش در خواهد آمد. هر لنگه درب متحرک توسط دو دستک یا Hanger جابجا می شود و در واقع این هنگرها بوسیله غلتکهایی بر روی بخشی از ریل می لغزند و یکی از هنگرها با استفاده از یک تسمه گیر به تسمه متصل می باشد و نیروی حرکتی آن تامین میگردد. البته این فقط مکانیزم حرکتی درب اتوماتیک شیشه ای کشویی بود ولی لازم بذکر است که این درب نیاز به تنظیمات متعددی در چشمی و موتور و کنترل باکس و حتی کشش تسمه و ... دارد .

 درب اتوماتیک کشویی با توجه به نوع کاربری انواع مختلفی دارد که خریدار موظف است با توجه به رفت و آمد فضای مد نظر، نوع درب را انتخاب کند.

با مطالعه مقالات تخصصی آچیلان در انواع درب اتوماتیک را بهتر بشناسید و در انتخاب نوع درب موفق تر باشید.