https://achilandoor.com/-/window/achil10.jpg

پنجره آلومینیومی

پنجره آلومینیومی از جنس آلومینیوم فلزی ، نقره ای رنگ با جلای فلزی، نرم و سبک دارای قابلیت شکل پذیری زیاد. از ویژگی های آلومینیوم ، سبکی وزن و عدم زنگ زدگی آن است. پنجره آلومینیومی ، پنجره ای است که برای ساخت آن از پروفیل های آلومینیوم استفاده می شود. پنجره آلومینیومی - پنجره ترمال بریک - پنجره دوجداره - درب ترمال بریک - درب دو جداره

پنجره آلومینیومی :

پنجره آلومینیومی از جنس آلومینیوم فلزی ، نقره ای رنگ با جلای فلزی، نرم و سبک دارای قابلیت شکل پذیری زیاد.

از ویژگی های آلومینیوم ، سبکی وزن و عدم زنگ زدگی آن است. پنجره آلومینیومی ، پنجره ای است که برای ساخت آن از پروفیل های آلومینیوم استفاده می شود.

سیستم پنجره های آلومینیوم با برخورداری از تنوع زیاد در فرم ، گستردگی و رنگ یراق آلات و تنوع بازشو، نیازهای صنعت ساختمان را برآورده ساخته است. پنجره های آلومینیومی به سه دسته آلومینیومی ساده ، آلومینیومی ترمال بریک و چوب آلومینیوم تقسیم می شود.

رواج استفاده از پنجره آلومینیومی به این دلیل بود که تصور می شد قیمت پایین تر و مناسب تری نسبت به پنجره های چوبی دارد و می تواند حافظ محیط زیست باشد. اما بعدا در حین تولید درب و پنجره های آلومینیومی و در هنگام فرآوری آلومینیوم مواد شیمیایی سمی بسیار زیادی تولید می شود که محیطزیست و سلامت انسان را به خطر می اندازد که برخی از این مواد سرطان زا اعلام شدند.

اما وینیل از پلاستیک های pvc ساخته می شود دارای خواصی است که آن را از آلومینیوم متمایز می کند همچنین مسئله پایداری و مقاومت بسیار بالای وینیل در طی فرآیند ساخت درب و پنجره upvc هیچ نوع مواد سمی متصاعد نمی کند و همچنین وینیل که به هر دلیل از گردش تولید کارخانه خارج شود بازیافت می شود.

مزایا پنجره آلومینیومی :

 1. ظریف ،زیبا و مستحکم بودن
 2. نصب سریع
 3. سبک بودن و مقاوم در برابر شرایط جوی
 4. غیر قابل اشتعال بودن
 5. عدم محدودیت در طرح و رنگ
 6. قابلیت نصب شیشه های یک ، دو و سه جداره
 7. قابلیت بازیافت
 8. سبک تر از پنجره های upvc

معایب پنجره آلومینیومی :

 1. عایق حرارت نبودن آلومینیوم
 2. عدم اتصال گوشه ها در بعضی مواقع
 3. پوسیدگی به مرور زمان
 4. خوردگی در مقابل عوامل شیمیایی
 5. قابلیت خراشیدگی
 6. تمام قطعات به صورت مکانیکی به هم متصل شده و ممکن است از حالت ثابت درآمده و رگلاژ پنجره خراب شود
 7. امکان نصب فلاشینگ کف و پنجره و روکوب در نمای داخلی و همچنین خارجی جهت درزگیری الکترواستاتیک پلی استردار
 8. میزان انبساط در دمای 38 درجه تا 2 میلی متر

انواع مختلف پنجره های بازشو:

 1. پنجره های لولایی
 2. پنجره های دو حالته
 3. پنجره های کلنگی
 4. پنجره های کشویی
 5. پنجره های محوری
 6. پنجره های آکاردئونی
 7. پنجره های واگنی
 8. پنجره های اسلاید

مقایسه پنجره آلومینیومی با پنجره های وینیلی:

عایق حرارت بودن : آلومینیوم رسانای گرماست و حرارت را به خوبی از خود عبور میدهد استفاده از این دست پنجره ها داخل خانه و محل کار به آسانی به بیرون برود و انرژی بسیار زیادی تلف شود برای حل این مشکل کارخانه ها به پنجره های خود ماده ای به نام ترمال بریک اضافه کرده اند.

که اضافه کردن این ماده اگر چه باعث افزایش میزان عایق پنجره شود ما یکپارچگی فریم را از بین می برد و همچنین افزایش قیمت بسیار بالای این نوع پنجره های آلومینیومی است.

در مقابل وینیل به طور طبیعی عایق حرارتی است . در سرمای زمستان فریم پنجره ها همچنان گرم می ماند و اجازه خارج شدن هوای مطبوع خانه به بیرون را نمیدهد. همچنین در این مدل از پنجره ها می توان پروفیل های چند حفره ای ساخت که این حفره ها باعث تقویت عایق بودن پنجره می شود.

ماندگاری: با توجه به اینکه آلومینیوم در مقابل زنگ زدن مقاوم و پایدار است اما دچار پوسیدگی و خوردگی می شود همچنین رنگ روی آن نیز دچار تغییر می شود.

در شرایط آب و هوایی بد نیز دچار شکستگی مکی شود.

در مقابل پنجره های upvc پوسته پوسته و ورقه ورقه نمی شود به این دلیل که اتصالات پنجره به هم جوش می خورد و مقاومت بالاتری دارند.

همچنین خراش های سطحی نیز ممکن است بوجود بیاید که در مجموع مقاوت این نوع از پنجره ها بالاتر است و قابل اطمینان تر از پنجره های آلومینیومی است.

پنجره ترمال بریک

درب و پنجره ترمال بریک

درب و پنجره دو جداره

جهت استعلام قیمت فروش ، تولید و نصب انواع پنجره آلومینیومی - پنجره ترمال بریک - پنجره دوجداره - درب ترمال بریک - درب دو جداره و... با دفتر فروش آچیلان در تماس بگیرید.

بهترین نصب و اجرا، مناسب ترین قیمت و کیفیت بالا در مقابل ارایه بهترین برندها  را فقط از آچیلان در  بخواهید.